Tipy a rady NAJ valentínske darčeky sú tie, ktoré sa dajú zjesť

Ruku na srdce: Zháňanie valentínskych darčekov býva poriadna otrava, najmä ak chcete potešiť niečím originálnym a pritom nie príliš drahým. Možno vám zíde na um pozvať polovičku na večeru do reštaurácie. Tu však ľahko narazíte na prekážku, keď miesta v lepších reštauráciách budú dávno obsadené.

My máme pre vás tip, ako spojiť prekvapenie aj dobré jedlo do jedného valentínskeho darčeka. Bude vás to stáť trochu času v kuchyni a neumytý riad po večeri, ale verte nám, že to vyjde. Veď láska ide cez žalúdok!

Predjedlo

Áno, začneme predjedlom ako v klasickej reštaurácii. Veď vám na vašej polovičke záleží a toto je predsa výnimočná večera – vaša valentínska večera.Grilované avokádo rozhodne nepatrí k všedným jedlám, ale zvládnu ho aj začiatočníci a v tom je jeho kúzlo. Namiesto grilu použite panvicu s mriežkou alebo obyčajnú teflónovú panvicu a avokáda opekajte nasucho, alebo ich na pár minút vložte do rúry.
Recept na grilované plnené avokádo

Pre skúsenejších máme recept na špenátovú roládu s lososom

Pozrite si viac receptov na predjedlá >>

Polievka

Po malom predjedle sú chuťové bunky nabudené na ďalší prísun dobroty. Polievka ich uspokojí a zároveň povzbudí žalúdok na ďalší chod.

Sľúbili sme vám prekvapenia, a tak jemnú paradajkovú polievku ozvláštnite popcornom.
Recept na paradajkovú polievku

Chcete sa blysnúť exotikou? V tom prípade stavte na populárnu thajskú kokosovú polievku. Možno to tak nevyzerá, ale jej príprava je naozaj jednoduchá.
Recept na thajskú kokosovú polievku

Viac receptov na polievky nájdete na Hello Tesco >>

Hlavné jedlo

Na hlavné jedlo večera sme si pre vás pripravili viacero tipov, aby boli uspokojené chute milovníkov mäsa, vegetariánov či líniu si strážiacich.

Pokiaľ sa v kuchyni necítite ako doma, stavte na bravčovú panenku. Je lahodná a na prípravu nenáročná.

Recept na bravčovú panenku v smotanovej  omáčke

Máte zmapované burgrárne v širokom okolí, pretože ich jednoducho milujete? V tom prípade bude pre vás tento burger s netradičnou kombináciou chutí prekvapujúco slávnostný.
Recept na burger s modrým syrom a hruškou

Ešte stále sme sa netrafili a radšej by ste niečo ľahšie? Pri delenej strave padnú vhod plnené kuracie prsia. Video vám ukáže postup, ktorý je celkom jednoduchý. Navyše na tanieri vyzerajú naozaj neodolateľne!

Recept na kuracie prsia plnené rajčinami, mozzarellou a bazalkou.

Komu mäso príliš nevonia, tomu nos aj jazyk poláskajú baklažánové guľky v paradajkovej omáčke.

Zdá da vám recept na baklažánové guľky príliš zložitý či časovo náročný? V tom prípade je tu ešte tip na mediteránske rizoto. Oba recepty sú vhodné pre vegetariánov a rizoto aj pre vegánov.

Recept na zeleninové rizoto bez mäsa

Inšpirujte sa aj ďalšími receptami na hlavné jedlá

Šaláty

Všetky jedlá vyzerajú lákavo, ale vy ešte stále váhate. Čo keď už nezostane miesto na dezert? Čo keď to bude príliš ťažké? Čo keď sa to odrazí na zväčšenom brušku? Zachránia vás šaláty!

Šalát so steakom osloví aj mužov.

Recept na zeleninový šalát so steakom

Prosciutto, šalát a nektárinky je to pravé aj vtedy, ak si práve strážite líniu.

Recept na šalát s prosciuttom a nektárinkami

Šaláty nemusia byť nastudeno. Zimomrivých poteší teplý zeleninový šalát z hokkaida, cvikly, ružičkového kelu a ďalšej zeleniny so syrom.

Recept na teplý zeleninový šalát

Prepadli ste originálnym chutiam zeleniny a fičíte na RAW strave? Vašu domácu valentínsku večeru zachránia RAW cukinové rezance.

Recept na RAW cukinové rezance s avokádovou omáčkou

Viac receptov na šaláty >>

Dezerty

Prejedli sme sa až k receptom na dezerty a zákusky. Pohár s ľahučkou čokoládovou penou potrebuje dostatok času na chladnutie. Pripravte ho ako prvý a kým dovaríte a zjete celé menu, bude akurát.

Recept na penu z bielej čokolády s mandarínkami

Obálky s ovocnou plnkou síce listové tajomstvo prezradia hneď, ale veď o to na Valentína ide. Potešia aj na MDŽ, ku Dňu matiek alebo len tak ako raňajky do postele.

Recept na sladké obálky s ovocnou plnkou

Churros (čuros) z odpaľovaného a vysmážaného cesta majú tú výhodu, že z nich narobíte ľubovoľné tvary. My sme robili jednoduché paličky. Trúfnete si na srdiečko?

Recept na churros

Extra tip na valentínsky darček

Maličké cheesecaky v zaváraninových pohárikoch sú jedlý darček na Valentína, ktorý môžete venovať komukoľvek... Náš tip na tajného Valentína!

Recept na mini cheesecaky v zaváraninových pohároch

Overené recepty na zákusky a koláče nájdete na Hello Tesco >>

NAJ valentínske darčeky sú tie, ktoré sa dajú zjesť

Skúste aj naše menu s prírodnými afrodiziakami 

Objednajte si suroviny cez TESCO a ušetríte čas na prípravu dokonalej valentínskej večere.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok