Dieťa Novorodenec Na šupiny v detských vláskoch použite správny olej

Či už má vaše bábätko poriadne „háro“, alebo iba také „páperko“, je dôležité, aby ste sa o jeho vlásky správne starali, nech sú zdravé, pevné a krásne. My vám poradíme, ako na to.

Ako umývať vlasy bábätku?

Častou otázkou mamičiek je, ako často umývať deťom hlavu. Je to dôležitá otázka, pretože práve spotená či špinavá hlava má na svedomí jemné a lámavé vlásky dieťatka. Vlasy je najlepšie umývať trikrát za týždeň, a to tzv. žinkou na umývanie.

Má vaše dieťatko problémy s pokožkou? Poradíme vám, ako ich zvládnuť.

Na šupiny v detských vláskoch použite správny olej

Na túto procedúru sa bude najlepšie hodiť buď jemný vlasový a telový šampón Fred & Flo s výťažkom z harmančeka, jemný detský šampón Fred & Flo, alebo špeciálny detský šampón na vlasy Fred & Flo bez PEG, farbív a minerálnych olejov.

Hlavičku bábätka naolejujte

Olejová masáž pomáha hydratovať pokožku hlavy a zabraňuje tvorbe lupín. Aplikujte malé množstvo oleja na detskú hlávku a masírujte jemným krúživým pohybom. Môžete použiť šetrný Fred & Flo detský olej na báze mandľového a jojobového oleja s harmančekom.

Tip: Olejová masáž často pomáha dieťaťu zaspať, praktizujte ju preto po kúpaní alebo pred spaním.

Šupiny a vypadávanie vlasov

So žltými či bielymi šupinami na hlavičke svojho dieťatka sa nemusíte príliš trápiť. Po 8 až 12 mesiacoch majú tendenciu zmiznúť aj samy. Vašou úlohou bude len dbať na to, aby bola pokožka hlavičky vždy čistá. Šupinky môžete naolejovať a vyčesať jemnou kefkou na prvé vlásky. Nestrachujte sa ani vtedy, keď vášmu dieťatku vypadávajú vlásky. V prvých šiestich mesiacoch života je to úplne bežné, pretože po narodení sa v malom telíčku znižuje hladina hormónov, čo môže spôsobiť, že dieťa stratí všetky vlásky.

Zdroj: parents.com, babyweb.sk

Vytlačiť stránku
Zdielať článok