Dieťa Školák Lego Army, Transformers alebo Mimoni: Dá sa zohnať?

Lego vojaci, Spongebob či Pokémon: Ktoré Lego sa nedá zohnať?

Lego milujú deti aj dospelí. A tak niet divu, že veľa z nich si túto stavebnicu želá k narodeninám, pod stromček alebo len tak za odmenu. Chystáte sa svojim blízkym urobiť radosť, ale ich vysnívané Lego nemôžete nájsť ani v kamenných obchodoch, ani na internete? Prezradíme vám, ktoré stavebnice sa dajú zohnať a čím nahradiť tie, ktoré Lego (zatiaľ) nevyrába.

Prvý krok: Overte si, že hľadáte správne

Niekedy názov značky zovšeobecnie natoľko, že si ani neuvedomujeme, že ho používame nesprávne. Ak vám vaša ratolesť či partner povedia, že by chceli „Lego Transformers“, možno tým myslia „stavebnicu Transformers“. V prvom rade si je treba prezrieť aj modely iných výrobcov obľúbených kociek. Možno má vysnívaná stavebnica vašich blízkych jednoducho inú značku. A čo ak skutočne túžia po tej od Lega?

Lego Army, Lego World of Tanks a Lego SWAT 

Každý mesiac na internete ľudia hľadajú heslá ako Lego Army, Lego vojaci alebo Lego SWAT približne 1 500-krát. Nie ste teda jediní, ktorí po takejto stavebnici pátrajú, a nemôžu ju nájsť. A niet sa čomu diviť. Lego Army sa totiž nevyrába a (pre mnohých bohužiaľ) ani nebude. Prečo? Spoločnosť Lego totiž zastáva názor, že vojaci, vojna, násilie ani politika do hier našich detí nepatrí. Nám ostáva iba súhlasiť.

Pre malých nadšencov vojakov, tankov a vojny tu máme alternatívu: stavebnice Lego City. Páčiť sa isto bude stavebnica Vlámanie buldozérom, Požiarnická stanica alebo úžasný Nákladný vlak s koľajnicami a strážnou vežou na diaľkové ovládanie. Mimochodom, v tejto kategórii nájdu vhodný darček aj všetci, ktorí skúšajú vyhľadať heslo „Lego električka“.

Lego Spongebob, Lego Máša a medveď, Lego Mimoni a Lego Pokémon

Keď hľadáte Lego pre milovníkov rozprávok

V regáloch obchodov môžete objaviť veľa stavebníc Lego na motívy známych rozprávok. Spongebob, Pokémoni, Máša a medveď ani Mimoni však medzi ne nepatria. Kategória rozprávkových Lego stavebníc je taká široká, že stojí za to ju aj tak preskúmať. Určite narazíte na rozprávku, ktorá u vás doma práve frčí! Dievčatká budú nadchnuté z Lego Disney. Veď princezné od Disneyho nikdy nevyjdú z módy! Či už svojej dcérke venujete Elsu a jej ľadový palác, Popoluškin zámok alebo Ariel, radosť je zaručená. Menších chlapcov potom do hry vtiahne stavebnica podľa animovanej rozprávky Autá. A čo pre tých starších?

Lego Transformers, Lego Avengers, Lego Titanic

Keď hľadáte Lego pre staršie deti a dospelých

Celovečerné trháky a Lego, to ide dokopy. Vyrobiť osobitné Lego pre každý film, ktorý vyjde, ale nie je v ľudských silách. Vedeli ste, že každý rok sa po celom svete nakrúti asi 8 000 nových filmov? Hneď je jasné, že spoločnosť Lego medzi nimi musí veľmi opatrne vyberať. Stavebníc Lego Transformers, Lego Avengers a Lego Titanic sa teda tak skoro nedočkáme. Na druhú stranu pre fanúšikov filmov má Lego v rukáve kopu ďalších super stavebníc: Jurský svet, Piráti z Karibiku, Harry Potter, Hviezdne vojny alebo superhrdinovia od Marvela potešia nielen deti, ale aj hociktorých dospelých. Ak máte doma chlapca, Hulk, Spiderman i Ironman sú jasnou voľbou!

Lego Freddy a Lego Clash Royale a Lego Assassin´s creed

Keď hľadáte Lego pre milovníkov PC hier

Aj dospelí si radi hrajú. Najmä na počítači a na sieti. Dôkazom, že sa počítačový a skutočný svet často prepájajú, je aj 620 hľadaní výrazov ako Lego Freddy, Lego Clash Royale a Lego Assassin´s creed, ktoré v Googli zaznamenajú každý mesiac. Ak hľadáte tieto hry v podobe Lega, a nemôžete nájsť, nebuďte smutní. Sú tu aj hry, ktoré sa tohto stvárnenia dočkali. Siahnite napríklad po dnes už legendárnom Minecrafte! Tieto kocky potešia aj tých, ktorí hľadajú výraz „Lego Zombie“ – jedna celá stavebnica je totiž venovaná Minecraft jaskyni so zombie.

Tak čo, už viete, ktoré LEGO bude to pravé?

Vytlačiť stránku
Zdielať článok