Zdravý životní styl Relax Lacné a rýchle darčeky: Za málo peňazí veľa radosti

V kalendári ste obrátili ďalší list a Vianoce sú o deň bližšie. Vaša fantázia je však,  čo sa týka darčekov, na míle vzdialená nejakým nápadom. Navyše aj rozpočet je akýsi pritesný. Čo teraz? Ako sa hovorí – najbližšiu pomocnú ruku nájdeš na konci svojho ramena. Dajte sa teda do práce a vyrobte každému darček sami! Bude zaručene originálny a aj keď nebude dokonalý, má nevyčísliteľnú pridanú hodnotu, pretože ste doň investovali svoj čas, energiu a vložili aj kúsok seba.

Fotorámik

Na rámik s fotkami budete potrebovať: rám na obrazy (veľkosť aspoň A4), špagát, 4 klinčeky, kladivo, štipce na bielizeň, farby a, samozrejme, fotky.

Rám ľubovoľne zafarbite, ak sa vám jeho pôvodná farba nepáči a to isté spravte aj so štipcami. Na zadnú stranu rámu z každej strany zatlčte dva klinčeky – jeden pár v hornej a druhý v dolnej polovici, medzi ne natiahnite špagát. Na ten štipcami prichyťte fotky a darček je hotový.

Voňavé bomby do kúpeľa

Každý kúpeľ s touto šumivou voňavou prísadou vyvolá spomienku na vás. Stačí, ak zmiešate dva diely sódy bikarbóny, jeden diel kyseliny citrónovej a pár kvapiek obľúbenej vône. Do zmesi po troške pridávajte vodu a okamžite ručne zmiešavajte. Vodu pridávajte naozaj po troške, ideálne rozstrekovačom, inak zmes rýchlo vyšumí a bude vám nanič. Keď zmes po stlačení drží tvar, vyformujte ju do gulí a nechajte do druhého dňa vyschnúť. Zabaľte do pekného vrecúška a jednu si rovno hoďte do vane vy, veď si zaslúžite!

Domáci peeling

K voňavým bombám do kúpeľa darujte kamarátke alebo sestre aj peeling, nech je jej relax dokonalý. Bude vám stačiť plytký zavárací pohár, cukor, trocha olivového oleja, morskej soli a prísada podľa toho, akú vôňu a účinok chcete dosiahnuť. Pre relaxačný efekt zvoľte vanilku alebo levanduľu, osvieženie prinesie vôňa citrusov, sušená citrónová kôra a biely čaj. Všetko spolu zmiešajte, natlačte do pohárika a zabaľte. 

Sada vázičiek

Poobzerajte sa po byte, či v ňom nenájdete staré sklenené fľaše so širším hrdlom. Tie dobre umyte, osušte a pomaľujte.


Pečený citrusový čaj so zázvorom a badiánom

Mapa „Tu som bol“

Hľadáte darček pre cestovateľa? Budete potrebovať mapu, rám a papier. Z mapy vystrihnite v ľubovoľných tvaroch miesta, ktoré váš cestovateľ navštívil a nalepte ich na papier. Vložte do rámu a darček je hotový!

Pokladnička

Vďačný darček pre deti alebo mladý pár je pokladnička. Poslúži vám krajší pohár od zaváraniny, lepidlo a servítky alebo obrázky toho, na čo si chce obdarovaný našetriť. Do vrchnáka pohára vyrežte otvor na mince a prilepte ho k poháru tak, aby sa nedal otvoriť. Potom pohár oblepte vybraným motívom, či už zo servítok alebo z výstrižkov. Hrdlo previažte mašličkou.

Vlastný čaj

Hľadáte darček pre babku, dedka, kamarátku? Čo tak namiešať im vlastnú čajovú zmes? Je to jednoduchšie, než si myslíte, a ak sa kamarátite s ihlou, za jeden večer máte darček hotový. Potrebujete len sypané čaje podľa chuti, kávový filter, niť, ihlu. Z kávového filtra vystrihnite tvar budúceho čajového vrecúška a prednú aj zadnú časť zošite spolu. Nechajte otvor, cez ktorý nasypete vašu vlastnú čajovú zmes a ten potom zašite. Nakoniec na vrecúško navlečte šnúrku, aby sa dal ľahko vytiahnuť zo šálky.

Tip: Na jednofarebnú šálku nakreslite popisovačom na porcelán niečo pekné a máte o darček navyše.

Domáce korenie

Pre gurmánov aj milovníkov varenia bude vami namiešané korenie vďačným darčekom. S mixovaním vám pomôžeme tipmi na obľúbené koreniace zmesi.


Kandizované orechy

Milovníkovi chrumkania pri televízii brnknete na maškrtnú strunku vrecúškom orechov, aké nikde nekúpi. Jeden bielok šľahajte dve minúty s lyžičkou vanilkového cukru. Pridajte pol šálky hnedého cukru, päť lyžičiek škorice, na hrot noža soli, trochu korenia a štyri šálky orechov – mandlí, pekanových orechov, kešu, vlašských... Jednoducho takých, akých chcete. Dobre pomiešajte. Plech vysteľte papierom na pečenie, potrite troškou oleja alebo masla a orechy naň rozložte. Za občasného premiešania pečte na 160 °C, kým orechy nebudú pekne chrumkavé. Nechajte vychladnúť a dajte do vrecúšok.

Nakladaný syr

Že to nie je vhodný darček? Buďte si istí, že váš kamarát, dedko alebo otec si na ňom jedného dňa s chuťou zgustnú a poďakujú vám druhýkrát! Do pekného uzatvárateľného pohára ukladajte striedavo jemné krúžky cibule, tenučké plátky cesnaku, bobuľky štvorfarebného korenia, čili papričku, bobkový list, syr s bielou plesňou a opäť ďalšiu vrstvu. Pridať môžete aj orechy, olivy, kapary. Zalejte všetko kvalitným olivovým olejom, dobre uzatvorte a odložte do chladničky tak, aby to nikto nenašiel a nezjedol ešte pred Vianocami.

Ochutený olivový olej

Doslova chutným darčekom pre mamu, babku alebo kamarátku, ktoré rady varia alebo milujú šaláty, je ochutený olivový olej. Môžete ho síce aj kúpiť, no vy predsa chcete dať niečo originálne! Budete potrebovať kvalitný olivový olej, menšie zatvárateľné fľašky a suroviny podľa toho, aký olej chcete mať. Vo fľaši s olejom pekne vyzerá stonka rozmarínu, bazalky, strúčiky cesnaku, čili papričky, lieskovce, ktoré oleju odovzdajú svoju chuť.

Koláč vo fľaši

Darček pre kamaráta, ktorý miluje koláče, ale mama býva ďaleko, je koláč vo fľaši. Do fľaše so širokým hrdlom alebo veľkého pohára od zaváraniny postupne nasypte jednotlivé suché ingrediencie – múku, hnedý cukor, kakao, kúsky čokolády. Popisovačom na sklo napíšte na fľašu recept, resp. koľko tekutín bude ešte treba a ako dlho koláč piecť.

Darček pre každého

Obdarujte každého darčekom v oriešku! Vyrobte ho podľa nášho návodu a dnu vložte či už niečo malé milé, alebo na pásiku papiera ručne napísaný citát, ktorý adresátovi vyberiete.

Lacné a rýchle darčeky: Za málo peňazí veľa radosti

Extra tipy na darčeky

Nič z našich tipov vás neoslovilo? Alebo na to nemáte čas či nervy? Nič si z toho nerobte, aj pre vás máme riešenie.

Fajnový darčekový kôš

Vyskladajte ho z najlahodnejších potravín podľa chuti a rozpočtu. Ponuka je taká veľká, že v nej nájdete niečo na darček pre babku, dedka, rodičov, súrodencov, kamaráta či hoci aj šéfa alebo svokru. Vyberte si z exkluzívnej ponuky Tesco Finest.

Darčeky pre ňu

Hľadáte darček pre ženu, mamu, kamarátku, sestru, susedu? Niečím voňavým si to u nej určite nepokazíte, navyše, ak je to zabalené v krásnom balení.

Darčeky pre neho

Kedysi sa vravievalo, že muž má voňať potom a cigaretami. Dnes platí, že muž má voňať. Ako, to už je na vás a na vašej voľbe. Ak si teda budete vedieť vybrať z tejto ponuky darčekových balíčkov.

Darčeky pre deti

Aký darček kúpiť pre deti? Čím sú staršie, tým je to náročnejšie. No niekedy je fajn, keď vám niekto pomôže aj s darčekmi pre tie menšie deti. Nájdete ich v Tescu.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok