Dieťa Predškolák Hry s deťmi vonku: Tieto aktivity si zamilujú!

Po dlhej zime majú všetci pocit, že prišiel ten správny čas vybehnúť von na slniečko a užiť si trocha rodinnej zábavy. Na posedávanie v parku s ovocnou zmrzlinou to síce ešte nevyzerá, ale kto vraví, že aj tak nemôže byť vonku zábava? Vaši najmenší ocenia trochu kreativity a vy si s nimi užijete kvalitný čas bez počítača, tabletov a telefónov. Prinášame vám tipy na 5 skvelých vonkajších aktivít pre celú rodinu.

Sadenie rastlín v záhrade pre celú rodinu

Ak starostlivosť o záhradku deťom správne vysvetlíte a dáte im na starosti úkony, ktoré ich bavia a dokážu ich zvládnuť, bude ich záhradkárčenie baviť a vy získate cenných pomocníkov. Venujte im jeden záhon a spoločne rozhodnite, čo na ňom budete pestovať. Zaujímajú vaše deti bylinky, kvetiny alebo by chceli skúsiť starostlivosť o kríky či zeleninu? Dôverujte im, že to zvládnu, a urobte si z toho spoločný projekt. Foťte zasadené semienka, spoločne zalievajte rastlinky a potom zberajte plody svojej práce. Ak nemáte k dispozícii záhradku, skúste to isté na balkóne, ale s menším kvetináčom. Jarná aktivita sa nakoniec môže stať krásnou spoločnou záľubou.

Deti by mali mať v záhrade prostredie vhodné na hranie. Vytvorte ho spolu s nami!


Handmade jarná koláž z prírody

Vezmite deti na prechádzku a obráťte ich pozornosť na dôkladné vnímanie prírody, okolia, ľudí a predmetov, ktoré v nej dokážu nájsť. Dohodnite sa, že po ceste budete hľadať niečo, čo vám pripomenie jar. Čo to môže byť?

  • rastlina kvitnúca v zemi,
  • púčiky na stromoch alebo kroch,
  • kvetina v rozpuku,
  • ľudia sediaci vonku,
  • jarné kabátiky na ľuďoch,
  • plavky vo výklade,
  • niekto na inline korčuliach, bicykli alebo skateboarde.

Všetko si starostlivo odfoťte alebo spíšte a doma si potom spravte na veľký papier grafickú koláž s názvom „Ako vidím jar“. Uvidíte, že deti dokážu vytvoriť krásne diela, a zažijete pri tom kopec zábavy.

Rozvíjajte v deťoch zmysel pre detaily, ale aj pre humor. Je to naozaj ľahké!

Po stopách lesných zvieratiek

Vyberte sa v rámci jarnej aktivity do lesa a snažte sa s deťmi nájsť stopy lesných zvieratiek, ktoré na jar vychádzajú zo svojich útočísk a opäť sa prebúdzajú k životu. Naučte ich, ako vyzerá odtlačok labky zajaca, vlka, líšky, diviaka, jeleňa alebo medveďa. Samozrejme, nemusíte také stopy nájsť, ale predstavivosť a zvedavosť detí sa touto aktivitou rozvinie aj tak. Budujte v nich vedomie, že v lese nie sú samy a musia si dávať pozor na divú zver, ale aj k nej byť ohľaduplní, že musia chodiť po lese bez zanechávania odpadkov a bez veľkého hluku.

Tip: Ak máte sami problémy s identifikáciou zvieracích stôp, nasledujúci obrázok vám bude slúžiť ako základný záchytný bod. 

Hry vo vetre – šarkany i bubliny deti (i rodičia) skrátka milujú

Že na jar fúka silný vietor a počasie je proste nevyspytateľné? To je pravda. Ale to ešte neznamená, že to nemôžete využiť vo svoj prospech a neužiť si s deťmi trocha „veternej“ zábavy. Vezmite si na ihrisko bublifuk a sledujte, ako vietor odnesie bubliny ďaleko od vás, alebo si vyrobte farebného šarkana, ktorého pustíte poletovať vysoko do oblakov. Dbajte len na poriadne navrstvenie oblečenia a na to, aby vietor neodfúkol spolu so šarkanom aj vašich najmenších.

Nezabudnite na správnu starostlivosť o pleť ani na čistotu, aj keď si užívate v prírode

Aj počas vychádzok do prírody a počas zábavných jarných aktivít dbajte na to, aby bola koža vašich detí dostatočne hydratovaná a ošetrená. Aby ste mali istotu, noste vždy so sebou v taške kompaktné balenie hydratačného krému Fred & Flo na citlivú detskú pokožku.Všetci tiež poznajú situácie, keď dieťatko spadne alebo sa počas výletu zašpiní a potrebuje instantnú pomoc – na to sú tu detské čistiace obrúsky  šetrné k pokožke. Tie za vás zaručene odstránia každú nečistotu pri jarných vonkajších radovánkach! Tak, aby ste sa mohli naplno a bez starostí venovať svojim najbližším.

Viete správne vybrať vhodnú detskú kozmetiku, nech už ste kdekoľvek?

Hry s deťmi vonku: Tieto aktivity si zamilujú!

Zdroj: www.parents.com, www.pbs.org

Vytlačiť stránku
Zdielať článok