Starostlivosť o zuby začína na tanieri. Správne zloženie stravy prospieva ako celkovému zdraviu vášho dieťaťa, tak aj jeho zubnej sklovine. Nemusíte mu odopierať ani žuvačky, len mu vyberte tú správnu.

Mlieko a mliečne výrobky
O dôležitosti vápnika pre zdravie zubov vám už isto porozprával nejeden zubár. Ten je bohato obsiahnutý v mlieku a mliečnych výrobkochObsahujú aj kazeín – bielkovinu, ktorá posilňuje zubnú sklovinu. Pokiaľ teda vaše dieťa netrpí intoleranciou mliečnej bielkoviny alebo alergiou na ňu, syry, jogurty a mlieko sú pre jeho zuby ako stvorené.

Zeler
Zeler nie je veľmi obľúbený, ale možno sa nad ním zľutujete, keď vám povieme, že je prirodzeným bielidlom pre zuby. Chuť surového zeleru je pritom veľmi príjemná, pripomína oriešky.

Jablká a hrušky
Tvrdé ovocie nie je dobré iba pre bruško, ale aj pre detské zúbky, ktoré chrumkanie týchto plodov prirodzene posilňuje.
Tip: Pripravte vášmu drobcovi jablkovo-zelerový šalát. Stačí oba nastrúhať, pokvapkať citrónom, prípadne dochutiť troškou medu.

Žuvačka
Čítate dobre. Nie je to len reklamný trik – žuvačky naozaj pomáhajú chrániť zuby. Ale musia byť bez cukru. Žuvačka je pre staršie deti dobrým pomocníkom po jedle, keď nie je možnosť vyčistiť si zuby. 

Vytlačiť stránku
Zdielať článok