Dieťa Školák Čo s deťmi cez prázdniny? Užite si ich spoločne

Aký program im pripraviť, aby ste sa vy nezbláznili a oni nazbierali nové zážitky?

Prvá a zásadná zmena prichádza počas letných prázdnin v tom, že sa vám na čas zmení režim. Všetkým. Netreba nikam vstávať, nikde byť na čas. Tak to vidia deti a vy počas tých pár dní dovolenky. Vtedy je to ľahšie, ale aj tak je dobré zmeniť svoj režim.

Plánujte pri raňajkách

Zaveďte si nový rituál – urobte si spoločné raňajky, pri ktorých môžete naplánovať, čo budete v daný deň robiť. Nechajte deťom priestor na oddych, ale určite im isté mantinely.

Nudu utopte v aquaparku
Horúce letné dni sú stvorené na návštevu kúpalísk či aquaparkov. V nich sa vaše deti „zničia“ samé a je to zasúžený oddych pre celú rodinu. Deťom však iba bazén stačiť nebude. Tým menším zaobstarajte hračky do piesku, farbičky a omaľovánky. Staršie deti ocenia akýkoľvek druh zábavy, do ktorého sa zapojíte aj vy, trebárs plážový futbal či vodné atrakcie. Nebojte sa deti zapojiť do animačného programu. To je čas, kedy sa vy môžete opaľovať a z diaľky ich sledovať.

Objavujte hrady a zámky

Objavovať môžete hrady a zámky, jaskyne alebo sa vybrať na túru. Aby vaše deti tieto aktivity nadchli, premyslite si sprievodný program. Čo tak zahrať sa na hľadanie pokladu počas prechádzky v lese? Deti budú nadšené! Rovnako ako z prehliadok hradov a zámkov, o ktorých sa učia v škole.

Kam s deťmi na Slovensku? Sem sa budete chcieť vrátiť všetci! 

Výlet k susedom

Na párdňový výlet sa oplatí vyraziť aj k našim susedom. V Česku nemusíte bojovať s rečovou bariérou a tak si všetci užijete krásy českej prírody. Na Vysočine sa prejdete rozprávkovým lesom, na Morave nahliadnete do 138 metrov hlbokej priepasti Macocha a na tých zdatnejších čakajú úchvatné české cyklotrasy

Nevyšlo vám počasie?

Aj v lete sa môže ochladiť a počasie vás uväzní doma. Povyberajte s deťmi fotografie, ktoré im budú pripomínať letné dni, ktoré boli nabité zážitkami. Robte koláže, fotkami ozdobte steny. Zorganizujte doma detskú spevácku či tanečnú súťaž. Pozvite aj kamarátov vašich detí a spravte parádnu detskú párty. Keď bude najhoršie, vytiahnite spoločenské hry, ktoré automaticky spoja v súťažnom duchu celú rodinu.

Zdroj: telegraph.co.uk, eduworld.sk

Vytlačiť stránku
Zdielať článok