Recepty | Tesco

Ako zvládnuť pečenie Hravo a Zdravo

Ako zvládnuť pečenie Hravo a Zdravo

Ďakujeme za váš hlas!

Dnes ste už hlasovali.

Jednoduchá

Pečenie koláčikov je naša rodinná tradícia. Rada si spomínam, ako som ešte ako dieťa s babkou a mamou vypekala koláčiky a zákusky. A nezabudla som ani na prvú tortu, ktorú som trochu neskôr pripravila celkom sama. Dnes pečieme už so svojimi deťmi a je to náš rituál. Deti si dajú zásterky, pripravia „náradie“ a pustia sa do práce. Najradšej by zmiešali aj také suroviny, ktoré sa spojiť nedajú :) Typická rodinná pohoda. Ako však nielen piecť, ale aj maškrtiť bez výčitiek? Môže sa z pečenia stať skutočná tradícia bez toho, aby ste mysleli na to, že sladkosti sú zakázané? Upečte predsa svoje koláčiky zo surovín, ktoré sú nielen dovolené, ale aj veľmi prospešné.

Tipy na lepšie pečenie

Vymyslela som pre vás niekoľko tipov, ako zvládnuť pečenie a maškrtenie bez pocitu viny a prejedania sa nezdravými ingredienciami.

Verte mi, že všetko je možné. Stačí zopár tradičných surovín nahradiť zdravšími.

Cukor

Určite vyskúšajte aspoň trstinový cukor. Je ľahšie stráviteľný než obyčajný biely. Vďaka jeho nechemickému spracovaniu sa v ňom uchovávajú cenné prírodné zložky. Ešte lepšími alternatívami sú brezový cukor, kokosový cukor, stévia, med či dokonca melasa.

Múka

Nielen celiatici majú problém nájsť si počas Vianoc taký kúsok koláčika, ktorý by im neublížil. Chvalabohu, dnes už poznáme nové druhy múk, ktoré sú aj bežne dostupné. Špaldová je síce s lepkom, no určite je vhodnejšia ako klasická pšeničná. Pre celiatikov a ľudí milujúcich inovácie odporúčam kokosovú, mandľovú, ryžovú, tekvicovú či amarantovú múku.

Maslo

Margaríny a stužené tuky sú už dávno minulosťou. Ich chemické reťazce ma desia podobne ako chémia v škole. Lepšie urobíte, ak si vyberiete klasické maslo či nové druhy masla, napríklad mandľové, kešu maslo či moje obľúbené – kokosové.


Odoslať recept e-mailom

Inšpiroval vás tento recept? Podeľte sa oň so svojimi známymi a pošlite im ho e-mailom.

Ako zvládnuť pečenie Hravo a Zdravo

Ako zvládnuť pečenie Hravo a Zdravo

Ďakujeme.

Recept bol úspešne odoslaný.