Recepty | Tesco

Aby sme po Veľkej noci neboli veľkí

Aby sme po Veľkej noci neboli veľkí

Ďakujeme za váš hlas!

Dnes ste už hlasovali.

Veľkonočné sviatky môžu byť prekážkou pre všetkých, čo sa chcú udržať vo forme. Údeniny, čokoládové vajíčka a zajačiky či majonézový zemiakový šalát – to sú tradičné dobroty na veľkonočnom stole. Kto by im odolal? Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako si udržať svoju váhu bez toho, aby ste sa museli vzdať obľúbených maškŕt.

Zásobte sa zdravými a čerstvými potravinami – ovocím, zeleninou, mliečnymi výrobkami. Keď sú naše chladničky preplnené údeninami a tukmi, siahneme práve po nich. Chladnička plná zdravých potravín a sezónnej zeleniny nám nedá šancu stravovať sa inak, než zdravo.


Vyberajte si kvalitné alternatívy – namiesto majonézy zvoľte jogurt, namiesto tučnej čokolády si vyberajte 70 % druhy, namiesto sterilizovanej zeleniny a ovocia siahnite po ich čerstvých náprotivkoch, namiesto bieleho pečiva si vyberte tmavé, celozrnné.


Neprejedajte sa, zároveň si však neodopierajte. Čím viac si niečo budete odopierať, tým viac sa naša myseľ na to jedlo uprie. Riaďte sa pravidlom všetko s mierou. Ak máte večer chuť na kus koláča, povedzte si, že si ho môžete dať, ale lepšie a bez výčitiek to bude ráno ku káve.


Hýbte sa. Veľkú noc nemusíte stráviť pri telke. Poďakuje sa vám nielen vaše zdravie, ale aj vaša rodina. Nezabudnuteľné výlety a prechádzky v prírode sú na sviatkoch najkrajšie. Nie je to predsa o jedle, ale o láske a rodinnej pohode.


V neposlednom rade – užívajte si to. Pozvite priateľov, nestresujte sa, že ste nestihli všetko upratať či navariť. O tom to nie je. Endorfíny, hormóny šťastia, nám pomáhajú, aby sme nepriberali. Veľká noc nemusí byť dokonalá ako zo stránok časopisu, stačí, že sú spolu ľudia, ktorí sa majú radi.


Odoslať recept e-mailom

Inšpiroval vás tento recept? Podeľte sa oň so svojimi známymi a pošlite im ho e-mailom.

Aby sme po Veľkej noci neboli veľkí

Aby sme po Veľkej noci neboli veľkí

Ďakujeme.

Recept bol úspešne odoslaný.